FANDOM


ILR logo 317
The 317AP season was the inaugural season of the Royal Zartanian Football League (Rizne: Izgara Lyga Royale) following the league's most radical restructuring since its last reorganization in 304AP, that included for the first time teams from outside the Greater Zartanian Empire. The 317AP restructuring saw the league expand from 36 teams to 60 teams, spread across 17 countries, including Eastern Zartania, Western Zartania, Elafites & Zufites, Whiland, Chungxiang, Samuelonia, Albion-Merité, Caledon, North Dignania, United Territories of Fiarria and Nuarmia, Joos, Phenixia, Western Hochland, Lysonia, Guwimith, Angliya, and Eastern Delgamia. The league's 60 teams are split into two conferences of 30 teams each: the Empire Conference and the Foreign Conference. The conferences are then further divided into six divisions of five teams each. Originally planning to run an 18-week regular season before moving to a four week playoff post-season, ILR Commissioner Raimund Braebund revised that plan before the start of the season to incorporate a 14-week regular season schedule. During the regular season, each team will play its divisional opponents twice — home and away — while also playing two random conference opponents once each and four non-conference opponents once each. At the end of the regular season, the team with the best record from each division will be declared Division Champions and advance to the playoffs, with the inclusion of a Wild Card team for each conference as the highest-ranked non-Division Champion team in the conference. The playoffs will last four weeks, with the first three weeks used to determine the two Conference Champions who will play against each other for the ILR Championship Game and the John Milasik Trophy. Below you will find the division rankings, weekly game schedule, playoff berths, and highlights from the 317AP season.

Division RankingsEdit

Empire ConferenceEdit

1st DivisionEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st RoyalsImperial City Royals Tz civil 3-0-0 1.000 3-0-0 1.000 109 90
2nd GridironStingersSalt Lake Stingers Wh civil 2-1-0 .667 1-1-0 .500 124 68
3rd DevilhawksGalor Devilhawks Wz civil 2-1-0 .667 1-1-0 .500 123 113
4th Fighting cocksCork River Fighting Cocks Wz civil 1-2-0 .333 1-2-0 .333 101 82
5th CreaturesLake Nomar Creatures Tz civil 0-3-0 .000 0-2-0 .000 33 101

2nd DivisionEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st SurpriseAlfacron Surprise Tz civil 2-1-0 .667 2-1-0 .667 73 69
2nd MountaineersMadisonia Mountaineers Tz civil 2-1-0 .667 1-1-0 .500 63 46
3rd 50pxAmbereeth Lizardmen Wz civil 1-2-0 .333 1-1-0 .333 73 105
4th GridironStagsVandenburg Stags Wh civil 1-2-0 .333 1-1-0 .500 61 81
5th Guilders alrHaddock Cove Guilders KSZ 1-2-0 .333 1-2-0 .333 69 74

3rd DivisionEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st 50pxSaemna Krindon Wolves Wz civil 3-0-0 1.000 2-0-0 1.000 76 53
2nd MustangsForde Mustangs Wh civil 2-1-0 .667 2-1-0 .667 88 87
3rd JavelinsCazniev Javelins Tz civil 1-2-0 .333 1-1-0 .500 60 61
4th GridironGriffinsMaryport Griffins Wh civil 1-2-0 .333 1-2-0 .333 45 55
5th FirestormBrok'levitsch Firestorm Wz civil 0-3-0 .000 0-3-0 .000 60 78

4th DivisionEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st PikemenKras Pikemen Wz civil 3-0-0 1.000 3-0-0 1.000 139 93
2nd SpidersSaemna Brinth Spiders Wz civil 2-1-0 .667 1-1-0 .500 75 58
3rd MarinersEzo Mariners Ezo 1-2-0 .333 1-1-0 .500 98 105
4th DockersEastharbor Dockers Tz civil 1-2-0 .333 1-2-0 .333 78 84
5th HangmenThornbush Hangmen Tz civil 1-2-0 .333 0-2-0 .000 81 113

5th DivisionEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st MeteorsKasrall Meteors Tz civil 2-1-0 .667 2-1-0 .667 74 62
2nd PenguinsNorthPoint Penguins Tz civil 2-1-0 .667 1-1-0 .500 69 64
3rd GridironIndustrialsYoakes Industrials Wh civil 1-2-0 .333 1-1-0 .500 80 91
4th Ilr dragonsSaemna Dargon Dragons Wz civil 1-2-0 .333 1-1-0 .500 61 68
5th KnightsQ'Leist Knights Tz civil 1-2-0 .333 1-2-0 .333 64 81

6th DivisionEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st AlbatrossPerikars Albatross Wz civil 2-1-0 .667 2-0-0 1.000 88 54
2nd GridironSwordsArmstrong Swords Wh civil 2-1-0 .667 2-1-0 .667 66 56
3rd CorkstersBorderton Corksters Wz civil 2-1-0 .667 1-1-0 .500 101 62
4th Ilr colonialsKunn Federon Colonials KSZ 1-2-0 .333 1-1-0 .500 40 92
5th MilitiaClaw Anchorage Militia Tz civil 0-3-0 .000 0-3-0 .000 46 98

Foreign ConferenceEdit

Division AEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st ZF-firefliesFudefu Fireflies Chungxipang 3-0-0 1.000 3-0-0 1.000 106 86
2nd HornetsUniontown Hornets UTFNNational 2-1-0 .667 1-1-0 .500 51 43
3rd ZF-sergeantsXenhua Sergeants Chungxipang 1-2-0 .333 1-1-0 .500 69 83
4th Crystal City Lysempire 1-2-0 .333 1-2-0 .333 67 75
5th Francisco White Knights StSamuelFlag 1-2-0 .333 0-2-0 .000 68 79

Division BEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st ZF-jannisariesKimichouko Jannisaries Chungxipang 3-0-0 1.000 3-0-0 1.000 89 62
2nd Sarina Lions Angliyaaflag 2-1-0 .667 1-1-0 .500 62 49
3rd Sephak Lysempire 1-2-0 .333 1-1-0 .500 44 46
4th Ilr-warriorsBradford Warriors FRD 1-2-0 .333 1-2-0 .333 70 61
5th ZF-punishersKikikira Punishers Chungxipang 0-3-0 .000 0-2-0 .000 61 87

Division CEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st NationalsKasama Nationals FRD 3-0-0 1.000 2-0-0 1.000 71 57
2nd Miew Lysempire 2-1-0 .667 2-0-0 1.000 70 86
3rd ZF-stonedogsSurina Stone Dogs Chungxipang 2-1-0 .667 1-1-0 .500 74 67
4th Kimhoon Lakers Chungxipang 1-2-0 .333 1-2-0 .333 74 57
5th Cèdre Phoenix Flag-phenixia 0-3-0 .000 0-3-0 .000 69 104

Division DEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st ZF-blackguardsAlangdong Blackguards Chungxipang 3-0-0 1.000 3-0-0 1.000 85 59
2nd WarbirdsCh'Rihan Warbirds FRD 2-1-0 .667 2-1-0 .667 58 51
3rd Paktaluka DolphinsPaktaluka Dolphins GuwimithFlag 2-1-0 .667 1-1-0 .500 68 44
4th Port Hazzen Sharks Flag-easterndelgamia 1-2-0 .333 0-2-0 .000 46 57
5th Amsterhaven Rebels Westernhochflag 0-3-0 .000 0-2-0 .000 65 80

Division EEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st GridironBulldogsGuwimith City Bulldogs GuwimithFlag 2-1-0 .667 2-0-0 1.000 96 88
2nd Ulikezalyev Jaguars GuwimithFlag 2-1-0 .667 2-0-0 1.000 67 57
3rd ZF-bisonsKibai Bison Chungxipang 2-1-0 .667 1-1-0 .500 78 70
4th FoxesAzhincour Foxes ALM 1-2-0 .333 1-2-0 .333 89 75
5th Tricolores HelmetJoos Tricolores Flag Duchy of Joos 0-3-0 .000 0-3-0 .000 43 96

Division FEdit

Rank Team Country Overall W-L-T Overall Pct Div W-L-T Div Pct PF PA
1st StarsTabrik Stars ALM 3-0-0 1.000 2-0-0 1.000 91 59
2nd GridironCougarsChifu Cougars Chungxipang 2-1-0 .667 2-1-0 .667 68 82
3rd KeltsDouglas Kelts UTFNNational 2-1-0 .667 1-1-0 .500 71 74
4th Mariamburg Red Buffalo StSamuelFlag 1-2-0 .333 1-1-0 .500 90 74
5th Ilr crownsEidyn Crowns CLD 0-3-0 .000 0-3-0 .000 71 89

ScheduleEdit

Regular SeasonEdit

* - denotes division game
Winners highlighted in BOLD text

Week 1, 26 AugustEdit

* Galor Devilhawks-45 at Cork River Fighting Cocks-42 in Overtime (OT)
* Salt Lake Stingers-41 at Imperial City Royals-44 in Overtime (OT)
Madisonia Mountaineers-16 at Lake Nomar Creatures-13
* Ambereeth Lizardmen-17 at Alfacron Surprise-36
* Vandenburg Stags-24 at Haddock Cove Guilders-27
* Cazniev Javelins-21 at Brok'levitsch Firestorm-13
* Saemna Krindon Wolves-30 at Forde Mustangs-27
* Francisco White Knights-20 at Crystal City-30
* Xenhua Sergeants-31 at Fudefu Fireflies-34
Maryport Griffins-10 at Uniontown Hornets-12
* Kikikira Punishers-17 at Bradford Warriors-34
Miew-10 at Sarina Lions-23
* Kimichouko Jannisaries-30 at Sephak-14
* Kasama Nationals-30 at Cèdre Phoenix-27 in Overtime (OT)
* Surina Stone Dogs-27 at Kimhoon Lakers-24
* Ezo Mariners-27 at Eastharbor Dockers-24
* Thornbush Hangmen-13 at Kras Pikemen-45
Saemna Dargon Dragons-6 at Saemna Brinth Spiders-24
* NorthPoint Penguins-21 at Kasrall Meteors-16
* Yoakes Industrials-33 at Q'Leist Knights-27 in Overtime (OT)
* Borderton Corksters-22 at Armstrong Swords-26
* Perikars Albatross-23 at Claw Anchorage Militia-20
* Amsterhaven Rebels-28 at Alangdong Blackguards-35
* Port Hazzen Sharks-17 at Ch'Rihan Warbirds-24
Kunn Federon Colonials-6 at Paktaluka Dolphins-30
* Guwimith City Bulldogs-37 at Azhincour Foxes-34 in Overtime (OT)
Mariamburg Red Buffalo-24 at Kibai Bison-31
* Joos Tricolores-3 at Ulikezalyev Jaguars-29
* Douglas Kelts-16 at Chifu Cougars-23
* Tabrik Stars-31 at Eidyn Crowns-17

Week 2, 2 SeptemberEdit

Ambereeth Lizardmen-33 at Galor Devilhawks-48
* Cork River Fighting Cocks-19 at Imperial City Royals-27
* Lake Nomar Creatures-10 at Salt Lake Stingers-45
* Alfacron Surprise-27 at Haddock Cove Guilders-21
* Madisonia Mountaineers-16 at Vandenburg Stags-23
* Brok'levitsch Firestorm-33 at Forde Mustangs-34
* Maryport Griffins-12 at Saemna Krindon Wolves-19
Cazniev Javelins-15 at Francisco White Knights-21 (OT)
* Crystal City-28 at Fudefu Fireflies-38
* Uniontown Hornets-22 at Xenhua Sergeants-24
* Bradford Warriors-20 at Kimichouko Jannisaries-24
* Sarina Lions-15 at Sephak-17
Kikikira Punishers-16 at Kasama Nationals-18
* Cèdre Phoenix-7 at Kimhoon Lakers-36
* Miew-30 at Surina Stone Dogs-28
NorthPoint Penguins-31 at Ezo Mariners-28
* Eastharbor Dockers-37 at Kras Pikemen-44
* Saemna Brinth Spiders-38 at Thornbush Hangmen-35
* Kasrall Meteors-31 at Q'Leist Knights-17
* Saemna Dargon Dragons-31 at Yoakes Industrials-27
* Armstrong Swords-27 at Claw Anchorage Militia-17
* Kunn Federon Colonials-17 at Perikars Albatross-49
Borderton Corksters-31 at Amsterhaven Rebels-27
* Alangdong Blackguards-24 at Ch'Rihan Warbirds10
* Paktaluka Dolphins-17 at Port Hazzen Sharks-12
* Azhincour Foxes-33 at Joos Tricolores-14
* Kibai Bison-23 at Ulikezalyev Jaguars-24
Guwimith City Bulldogs-25 at Douglas Kelts-28 (OT)
* Chifu Cougars-31 at Eidyn Crowns-28
* Mariamburg Red Buffalo-28 at Tabrik Stars-29

Week 3, 9 SeptemberEdit

* Lake Nomar Creatures-10 at Cork River Fighting Cocks-40
* Imperial City Royals-38 at Galor Devilhawks-30
Vandenburg Stags-14 at Salt Lake Stingers-38
* Madisonia Mountaineers-31 at Alfacron Surprise-10
* Haddock Cove Guilders-21 at Ambereeth Lizardmen-23
* Maryport Griffins-23 at Brok'levitsch Firestorm-14
* Forde Mustangs-27 at Cazniev Javelins-24
* Uniontown Hornets-17 at Crystal City-9
* Fudefu Fireflies-34 at Francisco White Knights-27
Saemna Krindon Wolves-27 at Xenhua Sergeants-14
* Sarina Lions-24 at Bradford Warriors-22
* Kimichouko Jannisaries-35 at Kikikira Punishers-28
* Miew-38 at Cèdre Phoenix-35 (OT)
* Kimhoon Lakers-14 at Kasama Nationals-23
Sephak-13 at Surina Stone Dogs-19
* Saemna Brinth Spiders-13 at Eastharbor Dockers-17
* Kras Pikemen-50 at Ezo Mariners-43
Yoakes Industrials-30 at Thornbush Hangmen-33
'* Saemna Dargon Dragons-24 at Kasrall Meteors-27 (OT)
* Q'Leist Knights-20 at NorthPoint Penguins-17 (OT)
* Kunn Federon Colonials-17 at Armstrong Swords-13
* Claw Anchorage Militia-9 at Borderton Corksters-48
* Paktaluka Dolphins-21 at Alangdong Blackguards-26
* Ch'Rihan Warbirds-24 at Amsterhaven Rebels-10
Perikars Albatross-16 at Port Hazzen Sharks-17
* Kibai Bison-24 at Azhincour Foxes-22
* Joos Tricolores-26 at Guwimith City Bulldogs-34
* Mariamburg Red Buffalo-38 at Chifu Cougars-14
* Eidyn Crowns-26 at Douglas Kelts-27
Ulikezalyev Jaguars-14 at Tabrik Stars-31

Week 4, 16 SeptemberEdit

Haddock Cove Guilders at Imperial City Royals
* Galor Devilhawks at Lake Nomar Creatures
* Cork River Fighting Cocks at Salt Lake Stingers
* Ambereeth Lizardmen at Madisonia Mountaineers
* Alfacron Surprise at Vandenburg Stags
* Cazniev Javelins at Maryport Griffins
* Brok'levitsch Firestorm at Saemna Krindon Wolves
Forde Mustangs at Fudefu Fireflies
* Francisco White Knights at Uniontown Hornets
* Crystal City at Xenhua Sergeants
* Kikikira Punishers at Sarina Lions
* Bradford Warriors at Sephak
Kimichouko Jannisaries at Kimhoon Lakers
* Kasama Nationals at Miew
* Cèdre Phoenix at Surina Stone Dogs
Q'Leist Knights at Kras Pikemen
* Ezo Mariners at Saemna Brinth Spiders
* Eastharbor Dockers at Thornbush Hangmen
* NorthPoint Penguins at Saemna Dargon Dragons
* Kasrall Meteors at Yoakes Industrials
* Borderton Corksters at Kunn Federon Colonials
* Armstrong Swords at Perikars Albatross
Claw Anchorage Militia at Ch'Rihan Warbirds
* Amsterhaven Rebels at Paktaluka Dolphins
* Alangdong Blackguards at Port Hazzen Sharks
* Guwimith City Bulldogs at Kibai Bison
* Azhincour Foxes at Ulikezalyev Jaguars
Joos Tricolores at Eidyn Crowns
* Douglas Kelts at Mariamburg Red Buffalo
* Chifu Cougars at Tabrik Stars

Week 5, 23 SeptemberEdit

Alfacron Surprise at Cork River Fighting Cocks
Salt Lake Stingers at Galor Devilhawks
Imperial City Royals at Lake Nomar Creatures
Vandenburg Stags at Ambereeth Lizardmen
Haddock Cove Guilders at Madisonia Mountaineers
Saemna Krindon Wolves at Cazniev Javelins
Forde Mustangs at Maryport Griffins
Brok'levitsch Firestorm at Crystal City
Xenhua Sergeants at Francisco White Knights
Fudefu Fireflies at Uniontown Hornets
Sephak at Kikikira Punishers
Kimichouko Jannisaries at Sarina Lions
Bradford Warriors at Cèdre Phoenix
Surina Stone Dogs at Kasama Nationals
Kimhoon Lakers at Miew
Kasrall Meteors at Eastharbor Dockers
Thornbush Hangmen at Ezo Mariners
Kras Pikemen at Saemna Brinth Spiders
Yoakes Industrials at NorthPoint Penguins
Q'Leist Knights at Saemna Dargon Dragons
Perikars Albatross at Borderton Corksters
Claw Anchorage Militia at Kunn Federon Colonials
Armstrong Swords at Alangdong Blackguards
Port Hazzen Sharks at Amsterhaven Rebels
Ch'Rihan Warbirds at Paktaluka Dolphins
Ulikezalyev Jaguars at Guwimith City Bulldogs
Joos Tricolores at Kibai Bison
Azhincour Foxes at Chifu Cougars
Tabrik Stars at Douglas Kelts
Eidyn Crowns at Mariamburg Red Buffalo

Week 6, 30 SeptemberEdit

Maryport Griffins at Madisonia Mountaineers
Alfacron Surprise at Brok'levitsch Firestorm
Ambereeth Lizardmen at Cazniev Javelins
Haddock Cove Guilders at Forde Mustangs
Vandenburg Stags at Saemna Krindon Wolves
Xenhua Sergeants at Bradford Warriors
Uniontown Hornets at Kikikira Punishers
Fudefu Fireflies at Kimichouko Jannisaries
Francisco White Knights at Sarina Lions
Crystal City at Sephak
Salt Lake Stingers at Cèdre Phoenix
Lake Nomar Creatures at Kasama Nationals
Imperial City Royals at Kimhoon Lakers
Galor Devilhawks at Miew
Cork River Fighting Cocks at Surina Stone Dogs
Kunn Federon Colonials at Saemna Dargon Dragons
Kasrall Meteors at Armstrong Swords
NorthPoint Penguins at Borderton Corksters
Q'Leist Knights at Claw Anchorage Militia
Yoakes Industrials at Perikars Albatross
Port Hazzen Sharks at Azhincour Foxes
Paktaluka Dolphins at Guwimith City Bulldogs
Ch'Rihan Warbirds at Joos Tricolores
Amsterhaven Rebels at Kibai Bison
Alangdong Blackguards at Ulikezalyev Jaguars
Thornbush Hangmen at Chifu Cougars
Saemna Brinth Spiders at Douglas Kelts
Kras Pikemen at Eidyn Crowns
Ezo Mariners at Mariamburg Red Buffalo
Eastharbor Dockers at Tabrik Stars

Week 7, 7 OctoberEdit

Sephak at Cork River Fighting Cocks
Uniontown Hornets at Imperial City Royals
Crystal City at Lake Nomar Creatures
Kimhoon Lakers at Salt Lake Stingers
Francisco White Knights at Alfacron Surprise
Fudefu Fireflies at Ambereeth Lizardmen
Xenhua Sergeants at Haddock Cove Guilders
Miew at Madisonia Mountaineers
Surina Stone Dogs at Vandenburg Stags
Cèdre Phoenix at Maryport Griffins
Brok'levitsch Firestorm at Bradford Warriors
Galor Devilhawks at Kikikira Punishers
Cazniev Javelins at Kimichouko Jannisaries
Forde Mustangs at Sarina Lions
Saemna Krindon Wolves at Kasama Nationals
Ulikezalyev Jaguars at Eastharbor Dockers
Paktaluka Dolphins at Kras Pikemen
Alangdong Blackguards at Saemna Brinth Spiders
Eidyn Crowns at Thornbush Hangmen
Amsterhaven Rebels at Kasrall Meteors
Ch'Rihan Warbirds at NorthPoint Penguins
Port Hazzen Sharks at Q'Leist Knights
Mariamburg Red Buffalo at Saemna Dargon Dragons
Tabrik Stars at Yoakes Industrials
Chifu Cougars at Kunn Federon Colonials
Armstrong Swords at Azhincour Foxes
Ezo Mariners at Guwimith City Bulldogs
Borderton Corksters at Joos Tricolores
Claw Anchorage Militia at Kibai Bison
Perikars Albatross at Douglas Kelts

Week 8, 14 OctoberEdit

Sarina Lions at Cork River Fighting Cocks
Bradford Warriors at Galor Devilhawks
Kasama Nationals at Salt Lake Stingers
Alfacron Surprise at Crystal City
Ambereeth Lizardmen at Francisco White Knights
Imperial City Royals at Fudefu Fireflies
Haddock Cove Guilders at Uniontown Hornets
Madisonia Mountaineers at Xenhua Sergeants
Brok'levitsch Firestorm at Kikikira Punishers
Forde Mustangs at Kimichouko Jannisaries
Cazniev Javelins at Sephak
Vandenburg Stags at Cèdre Phoenix
Maryport Griffins at Kimhoon Lakers
Saemna Krindon Wolves at Miew
Lake Nomar Creatures at Surina Stone Dogs
Kibai Bison at Eastharbor Dockers
Azhincour Foxes at Ezo Mariners
Douglas Kelts at Thornbush Hangmen
Kasrall Meteors at Alangdong Blackguards
NorthPoint Penguins at Amsterhaven Rebels
Kras Pikemen at Ch'Rihan Warbirds
Q'Leist Knights at Paktaluka Dolphins
Saemna Dargon Dragons at Port Hazzen Sharks
Armstrong Swords at Guwimith City Bulldogs
Claw Anchorage Militia at Joos Tricolores
Borderton Corksters at Ulikezalyev Jaguars
Yoakes Industrials at Chifu Cougars
Kunn Federon Colonials at Eidyn Crowns
Perikars Albatross at Mariamburg Red Buffalo
Saemna Brinth Spiders at Tabrik Stars

Week 9, 21 OctoberEdit

Xenhua Sergeants at Galor Devilhawks
Francisco White Knights at Imperial City Royals
Cèdre Phoenix at Lake Nomar Creatures
Kikikira Punishers at Alfacron Surprise
Sarina Lions at Ambereeth Lizardmen
Sephak at Haddock Cove Guilders
Kimhoon Lakers at Vandenburg Stags
Uniontown Hornets at Brok'levitsch Firestorm
Fudefu Fireflies at Cazniev Javelins
Crystal City at Forde Mustangs
Kasama Nationals at Maryport Griffins
Surina Stone Dogs at Saemna Krindon Wolves
Madisonia Mountaineers at Bradford Warriors
Cork River Fighting Cocks at Kimichouko Jannisaries
Salt Lake Stingers at Miew
Port Hazzen Sharks at Ezo Mariners
Amsterhaven Rebels at Kras Pikemen
Chifu Cougars at Saemna Brinth Spiders
Guwimith City Bulldogs at Kasrall Meteors
Kibai Bison at NorthPoint Penguins
Ulikezalyev Jaguars at Q'Leist Knights
Eidyn Crowns at Yoakes Industrials
Paktaluka Dolphins at Armstrong Swords
Ch'Rihan Warbirds at Borderton Corksters
Alangdong Blackguards at Claw Anchorage Militia
Douglas Kelts at Kunn Federon Colonials
Tabrik Stars at Perikars Albatross
Saemna Dargon Dragons at Azhincour Foxes
Eastharbor Dockers at Joos Tricolores
Thornbush Hangmen at Mariamburg Red Buffalo

Week 10, 28 OctoberEdit

Cork River Fighting Cocks at Galor Devilhawks
Imperial City Royals at Salt Lake Stingers
Alfacron Surprise at Ambereeth Lizardmen
Sarina Lions at Madisonia Mountaineers
Haddock Cove Guilders at Vandenburg Stags
Brok'levitsch Firestorm at Cazniev Javelins
Lake Nomar Creatures at Maryport Griffins
Forde Mustangs at Saemna Krindon Wolves
Crystal City at Francisco White Knights
Miew at Uniontown Hornets
Fudefu Fireflies at Xenhua Sergeants
Bradford Warriors at Kikikira Punishers
Kimichouko Jannisaries at Sephak
Cèdre Phoenix at Kasama Nationals
Kimhoon Lakers at Surina Stone Dogs
Eastharbor Dockers at Ezo Mariners
Kras Pikemen at Thornbush Hangmen
Kasrall Meteors at NorthPoint Penguins
Kibai Bison at Saemna Dargon Dragons
Q'Leist Knights at Yoakes Industrials
Armstrong Swords at Borderton Corksters
Saemna Brinth Spiders at Kunn Federon Colonials
Claw Anchorage Militia at Perikars Albatross
Alangdong Blackguards at Amsterhaven Rebels
Mariamburg Red Buffalo at Paktaluka Dolphins
Ch'Rihan Warbirds at Port Hazzen Sharks
Azhincour Foxes at Guwimith City Bulldogs
Joos Tricolores at Ulikezalyev Jaguars
Chifu Cougars at Douglas Kelt
s Eidyn Crowns at Tabrik Stars

Week 11, 4 NovemberEdit

Imperial City Royals at Cork River Fighting Cocks
Salt Lake Stingers at Lake Nomar Creatures
Haddock Cove Guilders at Alfacron Surprise
Kikikira Punishers at Ambereeth Lizardmen
Vandenburg Stags at Madisonia Mountaineers
Forde Mustangs at Brok'levitsch Firestorm
Galor Devilhawks at Cazniev Javelins
Saemna Krindon Wolves at Maryport Griffins
Fudefu Fireflies at Crystal City
Kasama Nationals at Francisco White Knights
Xenhua Sergeants at Uniontown Hornets
Kimichouko Jannisaries at Bradford Warriors
Sephak at Sarina Lions
Kimhoon Lakers at Cèdre Phoenix
Surina Stone Dogs at Miew
Kras Pikemen at Eastharbor Dockers
Thornbush Hangmen at Saemna Brinth Spiders
Q'Leist Knights at Kasrall Meteors
Guwimith City Bulldogs at NorthPoint Penguins
Yoakes Industrials at Saemna Dargon Dragons
Claw Anchorage Militia at Armstrong Swords
Ezo Mariners at Borderton Corksters
Perikars Albatross at Kunn Federon Colonials
Ch'Rihan Warbirds at Alangdong Blackguards
Douglas Kelts at Amsterhaven Rebels
Port Hazzen Sharks at Paktaluka Dolphins
Joos Tricolores at Azhincour Foxes
Ulikezalyev Jaguars at Kibai Bison
Eidyn Crowns at Chifu Cougars
Tabrik Stars at Mariamburg Red Buffalo

Week 12, 11 NovemberEdit

Galor Devilhawks at Imperial City Royals
Cork River Fighting Cocks at Lake Nomar Creatures
Ambereeth Lizardmen at Haddock Cove Guilders
Alfacron Surprise at Madisonia Mountaineers
Sephak at Vandenburg Stags
Cazniev Javelins at Forde Mustangs
Brok'levitsch Firestorm at Maryport Griffins
Salt Lake Stingers at Saemna Krindon Wolves
Francisco White Knights at Fudefu Fireflies
Crystal City at Uniontown Hornets
Surina Stone Dogs at Xenhua Sergeants
Kikikira Punishers at Kimichouko Jannisaries
Bradford Warriors at Sarina Lions
Kasama Nationals at Kimhoon Lakers
Cèdre Phoenix at Miew
Ezo Mariners at Kras Pikemen
Eastharbor Dockers at Saemna Brinth Spiders
NorthPoint Penguins at Q'Leist Knights
Kasrall Meteors at Saemna Dargon Dragons
Ulikezalyev Jaguars at Yoakes Industrials
Borderton Corksters at Claw Anchorage Militia
Armstrong Swords at Kunn Federon Colonials
Thornbush Hangmen at Perikars Albatross
Amsterhaven Rebels at Ch'Rihan Warbirds
Alangdong Blackguards at Paktaluka Dolphins
Tabrik Stars at Port Hazzen Sharks
Guwimith City Bulldogs at Joos Tricolores
Azhincour Foxes at Kibai Bison
Douglas Kelts at Eidyn Crowns
Chifu Cougars at Mariamburg Red Buffalo

Week 13, 18 NovemberEdit

Salt Lake Stingers at Cork River Fighting Cocks
Lake Nomar Creatures at Galor Devilhawks
Vandenburg Stags at Alfacron Surprise
Madisonia Mountaineers at Ambereeth Lizardmen
Kimichouko Jannisaries at Haddock Cove Guilders
Saemna Krindon Wolves at Brok'levitsch Firestorm
Maryport Griffins at Cazniev Javelins
Imperial City Royals at Forde Mustangs
Xenhua Sergeants at Crystal City
Uniontown Hornets at Francisco White Knights
Kimhoon Lakers at Fudefu Fireflies
Sephak at Bradford Warriors
Sarina Lions at Kikikira Punishers
Surina Stone Dogs at Cèdre Phoenix
Miew at Kasama Nationals
Thornbush Hangmen at Eastharbor Dockers
Saemna Brinth Spiders at Ezo Mariners
Yoakes Industrials at Kasrall Meteors
Saemna Dargon Dragons at NorthPoint Penguins
Joos Tricolores at Q'Leist Knights
Perikars Albatross at Armstrong Swords
Kunn Federon Colonials at Borderton Corksters
Kras Pikemen at Claw Anchorage Militia
Port Hazzen Sharks at Alangdong Blackguards
Paktaluka Dolphins at Amsterhaven Rebels
Eidyn Crowns at Ch'Rihan Warbirds
Ulikezalyev Jaguars at Azhincour Foxes
Kibai Bison at Guwimith City Bulldogs
Tabrik Stars at Chifu Cougars
Mariamburg Red Buffalo at Douglas Kelts

Week 14, 25 NovemberEdit

Lake Nomar Creatures at Imperial City Royals
Galor Devilhawks at Salt Lake Stingers
Bradford Warriors at Alfacron Surprise
Madisonia Mountaineers at Haddock Cove Guilders
Ambereeth Lizardmen at Vandenburg Stags
Cork River Fighting Cocks at Brok'levitsch Firestorm
Maryport Griffins at Forde Mustangs
Cazniev Javelins at Saemna Krindon Wolves
Cèdre Phoenix at Crystal City
Uniontown Hornets at Fudefu Fireflies
Francisco White Knights at Xenhua Sergeants
Sarina Lions at Kimichouko Jannisaries
Kikikira Punishers at Sephak
Miew at Kimhoon Lakers
Kasama Nationals at Surina Stone Dogs
Saemna Brinth Spiders at Kras Pikemen
Ezo Mariners at Thornbush Hangmen
Azhincour Foxes at Kasrall Meteors
Saemna Dargon Dragons at Q'Leist Knights
NorthPoint Penguins at Yoakes Industrials
Eastharbor Dockers at Armstrong Swords
Kunn Federon Colonials at Claw Anchorage Militia
Borderton Corksters at Perikars Albatross
Chifu Cougars at Alangdong Blackguards
Paktaluka Dolphins at Ch'Rihan Warbirds
Amsterhaven Rebels at Port Hazzen Sharks
Kibai Bison at Joos Tricolores
Guwimith City Bulldogs at Ulikezalyev Jaguars
Mariamburg Red Buffalo at Eidyn Crowns
Douglas Kelts at Tabrik Stars

PlayoffsEdit

Wild Card RoundEdit

Empire Conference Wild Card at Empire Conference #2 Seed
Empire Conference #6 Seed at Empire Conference #3 Seed
Empire Conference #5 Seed at Empire Conference #4 Seed
Foreign Conference Wild Card at Foreign Conference #2 Seed
Foreign Conference #6 Seed at Foreign Conference #3 Seed
Foreign Conference #5 Seed at Foreign Conference #4 Seed

Conference Semi-FinalsEdit

Conference ChampionshipsEdit

ILR Championship GameEdit

Foreign Conference Champion vs. Empire Conference Champion