FANDOM


Lega-Logo-02
309 Season Summary

Lega 1 Champions Ļos Ratos deļa Savana FyÇ
Lega 1 Runner ups Rabat al'Abybass
Relegated to Lega 2 Imperial Ouahran
al'Minaret Fútbol
Lega 2 Champions
Promoted to Lega 1
Deportivo Simpatia
Lega 2 Runner ups
Promoted to Lega 1
Sport Club Medisponho Guetasano
Relegated to Lega 3 Fútbol Clube Dinamo Sol
Costa Old Boys
Lega 3 Champions
Promoted to Lega 2
Santo Criso Esporte Clube
Lega 3 Runner ups
Promoted to Lega 2
Not Very United
Relegated to
Ştatolega Bajapez
Marine Oran
Cooperación SÇ
Relegated to
Ştatolega Extremo
Solar Chutaredonda
Xiviu Fútbol Club
Relegated to
Ştatolega Guetaso
Piratas Esporte Clube
Caicum Desporto

Lega Nazionaļ 309 was the season of the Lega Nazionaļ, the Portocapitalian national football league, for the year 309. In each division, eighteen teams faced each other once. The two best-placed teams in each division advanced to a single-match final round. Teams are then promoted and relegated acordingly.

Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda were the champions for the season, beating Rabat al'Abybass 2x0.

For more info on the Lega Nazionaļ system as a whole, see its main article.

Lega Nazionaļ 1Edit

TeamsEdit

FixturesEdit

Round 1 - 09.Aug.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 3 x 0 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 1 x 3 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 2 x 1 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
OranCeltic Oran Celtic Football Club 3 x 1 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 1 x 2 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 4 x 2 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 3 x 1 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 0 x 1 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 0 x 0 Extra PortoCapital Extra Porto Capital

Round 2 - 16.Aug.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 2 x 0 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 1 x 1 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 2 x 1 OranCeltic Oran Celtic Football Club
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 0 x 2 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 1 x 0 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 3 x 1 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 3 x 2 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 0 x 2 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 1 x 1 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol

Round 3 - 23.Aug.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 2 x 1 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 3 x 1 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 1 x 1 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 2 x 1 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 2 x 2 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 5 x 0 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 1 x 4 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 1 x 1 OranCeltic Oran Celtic Football Club
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 2 x 2 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube

Round 4 - 30.Aug.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 0 x 1 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club'
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 0 x 1 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 0 x 4 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 2 x 1 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 1 x 2 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 1 x 4 OranCeltic Oran Celtic Football Club
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 1 x 3 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 1 x 0 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 1 x 3 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube

Round 5 - 06.Sep.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 0 x 3 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 2 x 1 OranCeltic Oran Celtic Football Club
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 2 x 0 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 1 x 0 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 3 x 1 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 0 x 1 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 0 x 2 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 3 x 1 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 4 x 0 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran

Round 6 - 13.Sep.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 2 x 1Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 2 x 1 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 2 x 0 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 1 x 4 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 3 x 2 OranCeltic Oran Celtic Football Club
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 1 x 1 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 0 x 3 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 1 x 3 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 3 x 1 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi

Round 7 - 20.Sep.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 3 x 1 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 3 x 2 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
OranCeltic Oran Celtic Football Club 2 x 1 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 1 x 0 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 4 x 0 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 3 x 1 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 2 x 2 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 1 x 1 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 3 x 2 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube

Round 8 - 27.Sep.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 2 x 2 OranCeltic Oran Celtic Football Club
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 3 x 1 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 1 x 3 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 2 x 0 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 3 x 0 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 0 x 1 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 3 x 2 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 4 x 0 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 1 x 2 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube

Round 9 - 04.Oct.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 4 x 0 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 0 x 0 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 3 x 0 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 1 x 4 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 2 x 2 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 2 x 0 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 3 x 1 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
OranCeltic Oran Celtic Football Club 0 x 4 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 1 x 2 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube

Round 10 - 11.Oct.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 4 x 1 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 2 x 0 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 2 x 1 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 0 x 3 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 2 x 1 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 3 x 2 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
OranCeltic Oran Celtic Football Club 2 x 1 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 2 x 0 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 2 x 2 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club

Round 11 - 18.Oct.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 1 x 3 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 0 x 0 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 3 x 2 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 0 x 2 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 4 x 2 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 0 x 4 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 3 x 1 OranCeltic Oran Celtic Football Club
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 0 x 2 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 3 x 0 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda

Round 12 - 25.Oct.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 2 x 2 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 4 x 0 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 1 x 1 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 2 x 2 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
OranCeltic Oran Celtic Football Club 2 x 0 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 4 x 1 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 4 x 1 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 1 x 1 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 0 x 1 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club

Round 13 - 01.Nov.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 1 x 2 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 2 x 1 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 2 x 1 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 2 x 0 OranCeltic Oran Celtic Football Club
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 2 x 1 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 3 x 0 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 2 x 2 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 1 x 4 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 1 x 3 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass

Round 14 - 08.Nov.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 0 x 2 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube
OranCeltic Oran Celtic Football Club 2 x 4 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 2 x 0 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 3 x 1 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 0 x 1 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 2 x 1 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 0 x 4 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
Extra PortoCapital Extra Porto Capital 3 x 1 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube
Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 1 x 2 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital

Round 15 - 15.Nov.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 3 x 2 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 3 x 1 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 1 x 3 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 3 x 0 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 2 x 1 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 1 x 2 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 3 x 2 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 2 x 3 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 3 x 1 OranCeltic Oran Celtic Football Club

Round 16 - 22.Nov.309
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 2 x 0 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
OranCeltic Oran Celtic Football Club 1 x 4 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 5 x 1 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 3 x 0 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club
Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 2 x 1 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 2 x 2 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 3 x 2 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 1 x 0 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 1 x 2 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube

Round 17 - 29.Nov.309
Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 2 x 1 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube
ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 0 x 5 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital
Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 1 x 1 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube
Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 3 x 0 Extra PortoCapital Extra Porto Capital
Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 3 x 2 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club
Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 3 x 0 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants
Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 1 x 0 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club
Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 3 x 1 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube
OranCeltic Oran Celtic Football Club 2 x 3 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda

StandingsEdit

Team Points Matches Won Draw Lost Goals for Goals against
1 LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 40 17 13 1 3 44 17
2 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass 40 17 13 1 3 34 13
3 Plata escudo Plata y Oro Esporte Clube 36 17 11 3 3 35 21
4 Melania do carmo escudo Melania do Carmo Fútbol Club 34 17 10 4 3 33 15
5 Metropolitano pc escudo Metropolitano Porto Capital 31 17 10 1 6 36 28
6 Arsenalrate escudo Arsenal Rate Esporte Clube 30 17 9 3 5 33 24
7 Extra PortoCapital Extra Porto Capital 27 17 8 3 6 27 26
8 Pacatatu Paca-Tatu Esporte Clube 24 17 7 3 7 29 28
9 Cerro azul escudo Corley Cerro Azul Futebol Clube 22 17 7 1 9 32 34
10 Bulmerbrolecia escudo Bulmer Brolecia Fútbol Clube 20 17 6 2 9 27 31
11 Lovos escudo Loovos Sovan Sport Çutaredonda 20 17 6 2 9 23 27
12 Flamboyants escudo Sociedade Esportiva Flamboyants 19 17 6 1 10 20 26
13 Romerocremonesi escudo Sociedade Romero-Cremonesi 19 17 6 1 10 27 38
14 Caxaprego escudo Caxa-Prego Fútbol Club 19 17 5 4 8 14 25
15 Cangurus da fronteira escudo Cangurus da Fronteira Esporte Clube 17 17 4 5 8 23 28
16 OranCeltic Oran Celtic Football Club 17 17 5 2 10 27 37
17 ImperialOuahranFC Imperial Ouahran 14 17 4 2 11 19 44
18 Alminaret escudo al'Minaret Fútbol 8 17 1 5 11 19 40
teams Proceeds to final match
teams Relegated to Lega Nazionaļ 2

Final RoundEdit

06.Dec.309
LlosRatos Ļos Ratos deļa Savana Fútbol y Çutaredonda 2 x 0 Rabat al abybass escudo Rabat al'Abybass

Lega Nazionaļ 2Edit

TeamsEdit

FixturesEdit

Round 1 - 09.Aug.309
DeportivoOran Deportivo Oran 1 x 1 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
RiverVerde River Verde Fútbol Club 2 x 2 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 2 x 2 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
CostaOldBoys Costa Old Boys 3 x 1 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
Cotianon Cotianón Athletic Club 3 x 0 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 0 x 1 MacabbiEspada Macabbi Espada
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 0 x 0 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 1 x 2 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 2 x 1 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana

Round 2 - 16.Aug.309
DeportivoOran Deportivo Oran 1 x 3 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 3 x 0 Cotianon Cotianón Athletic Club
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 3 x 0 CostaOldBoys Costa Old Boys
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 2 x 1 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 3 x 2 RiverVerde River Verde Fútbol Club
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 2 x 0 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 2 x 1 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
MacabbiEspada Macabbi Espada 3 x 2 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 2 x 1 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol

Round 3 - 23.Aug.309
DeportivoOran Deportivo Oran 1 x 0 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 2 x 1 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
MacabbiEspada Macabbi Espada 1 x 1 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 1 x 1 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 1 x 2 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 2 x 0 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 3 x 2 Cotianon Cotianón Athletic Club
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 1 x 4 CostaOldBoys Costa Old Boys
RiverVerde River Verde Fútbol Club 1 x 1 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima

Round 4 - 30.Aug.309
DeportivoOran Deportivo Oran 1 x 1 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 3 x 1 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 3 x 0 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 2 x 1 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
MacabbiEspada Macabbi Espada 2 x 3 Cotianon Cotianón Athletic Club
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 2 x 0 CostaOldBoys Costa Old Boys
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 0 x 3 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 2 x 2 RiverVerde River Verde Fútbol Club
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 7 x 1 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube

Round 5 - 06.Sep.309
DeportivoOran Deportivo Oran 0 x 2 Cotianon Cotianón Athletic Club
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 3 x 2 CostaOldBoys Costa Old Boys
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 4 x 1 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 5 x 1 RiverVerde River Verde Fútbol Club
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 4 x 0 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 3 x 2 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 1 x 1 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 4 x 2 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
MacabbiEspada Macabbi Espada 2 x 2 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal

Round 6 - 13.Sep.309
DeportivoOran Deportivo Oran 3 x 1 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 2 x 1 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 3 x 1 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 5 x 0 Cotianon Cotianón Athletic Club
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 2 x 0 CostaOldBoys Costa Old Boys
MacabbiEspada Macabbi Espada 1 x 0 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 0 x 1 RiverVerde River Verde Fútbol Club
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 1 x 4 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 3 x 3 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club

Round 7 - 20.Sep.309
DeportivoOran Deportivo Oran 1 x 0 RiverVerde River Verde Fútbol Club
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 3 x 0 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
CostaOldBoys Costa Old Boys 2 x 2 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
Cotianon Cotianón Athletic Club 2 x 3 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 5 x 0 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 4 x 1 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 2 x 0 MacabbiEspada Macabbi Espada
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 2 x 1 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 1 x 2 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia

Round 8 - 27.Sep.309
DeportivoOran Deportivo Oran 2 x 0 CostaOldBoys Costa Old Boys
Cotianon Cotianón Athletic Club 3 x 1 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 0 x 2 RiverVerde River Verde Fútbol Club
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 0 x 3 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 2 x 1 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 2 x 2 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 1 x 2 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 4 x 1 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 2 x 3 MacabbiEspada Macabbi Espada

Round 9 - 04.Oct.309
DeportivoOran Deportivo Oran 3 x 1 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 2 x 4 MacabbiEspada Macabbi Espada
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 2 x 4 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 1 x 3 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 1 x 4 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
RiverVerde River Verde Fútbol Club 0 x 0 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 1 x 3 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
CostaOldBoys Costa Old Boys 1 x 3 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
Cotianon Cotianón Athletic Club 1 x 2 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo

Round 10 - 11.Oct.309
DeportivoOran Deportivo Oran 2 x 1 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 3 x 0 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 2 x 3 MacabbiEspada Macabbi Espada
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 6 x 0 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
RiverVerde River Verde Fútbol Club 0 x 2 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 2 x 2 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
CostaOldBoys Costa Old Boys 0 x 3 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
Cotianon Cotianón Athletic Club 1 x 4 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 1 x 3 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club

Round 11 - 18.Oct.309
DeportivoOran Deportivo Oran 0 x 5 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 2 x 1 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 1 x 1 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
MacabbiEspada Macabbi Espada 3 x 0 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 0 x 2 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 0 x 2 Cotianon Cotianón Athletic Club
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 2 x 0 CostaOldBoys Costa Old Boys
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 2 x 3 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 2 x 2 RiverVerde River Verde Fútbol Club

Round 12 - 25.Oct.309
DeportivoOran Deportivo Oran 0 x 4 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 0 x 4 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
RiverVerde River Verde Fútbol Club 1 x 1 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 1 x 0 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
CostaOldBoys Costa Old Boys 0 x 1 MacabbiEspada Macabbi Espada
Cotianon Cotianón Athletic Club 5 x 1 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 1 x 3 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 4 x 1 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 2 x 0 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz

Round 13 - 01.Nov.309
DeportivoOran Deportivo Oran 2 x 4 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 1 x 3 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 5 x 0 Cotianon Cotianón Athletic Club
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 1 x 2 CostaOldBoys Costa Old Boys
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 2 x 0 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 2 x 2 RiverVerde River Verde Fútbol Club
MacabbiEspada Macabbi Espada 1 x 2 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 2 x 4 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 1 x 1 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club

Round 14 - 08.Nov.309
DeportivoOran Deportivo Oran 2 x 0 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima
CostaOldBoys Costa Old Boys 1 x 2 RiverVerde River Verde Fútbol Club
Cotianon Cotianón Athletic Club 4 x 1 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 2 x 2 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 0 x 3 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 4 x 0 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 2 x 1 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 2 x 1 MacabbiEspada Macabbi Espada
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 4 x 0 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club

Round 15 - 15.Nov.309
DeportivoOran Deportivo Oran 2 x 1 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
MacabbiEspada Macabbi Espada 0 x 3 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 2 x 2 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 1 x 0 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 4 x 1 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 2 x 1 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 0 x 1 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
RiverVerde River Verde Fútbol Club 2 x 3 Cotianon Cotianón Athletic Club
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 3 x 2 CostaOldBoys Costa Old Boys

Round 16 - 22.Nov.309
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 2 x 1 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
CostaOldBoys Costa Old Boys 0 x 3 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
Cotianon Cotianón Athletic Club 5 x 0 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 2 x 0 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 1 x 3 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
DeportivoOran Deportivo Oran 3 x 1 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 2 x 3 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 4 x 1 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal
RiverVerde River Verde Fútbol Club 5 x 0 MacabbiEspada Macabbi Espada

Round 17 - 29.Nov.309
DeportivoOran Deportivo Oran 2 x 1 MacabbiEspada Macabbi Espada
CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 2 x 1 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club
Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 2 x 2 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia
AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 4 x 0 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana
LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 1 x 1 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz
SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 2 x 3 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano
RiverVerde River Verde Fútbol Club 2 x 3 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club
DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 2 x 3 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo
CostaOldBoys Costa Old Boys 0 x 4 Cotianon Cotianón Athletic Club

StandingsEdit

Team Points Matches Won Draw Lost Goals for Goals against
1 DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 44 17 14 2 1 43 10
2 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano 32 17 10 2 5 38 24
3 DeportivoOran Deportivo Oran 32 17 10 2 5 26 26
4 AlcacerKibir Alcacer Kibir Fútbol Club 30 17 8 6 3 41 24
5 Cotianon Cotianón Athletic Club 30 17 10 0 7 40 32
6 BulmerBlitz Associación Atlética Bulmer Blitz 29 17 8 5 4 28 17
7 ExtremoEsportivo Extremo Esportivo 28 17 9 1 7 30 25
8 BatistaMurcielagos Batista Murciélagos Fútbol Club 28 17 9 1 7 33 29
9 MacabbiEspada Macabbi Espada 26 17 8 2 7 27 30
10 Caug Clube Atlético Universidade Guetasana 23 17 7 2 8 33 35
11 DeportivoSerenissima Club Deportivo Sereníssima 21 17 6 3 8 26 30
12 AmistadOrdlandena Amistad Ordlandeña Fútbol Club 21 17 6 3 8 26 36
13 LacuJacu Lacú pra Jacú Atlético Club 20 17 5 5 7 41 35
14 RiverVerde River Verde Fútbol Club 19 17 4 7 6 27 28
15 SaoHerculanodoGuetaso São Herculano do Guetaso Futebol Clube 17 17 5 2 10 28 42
16 CESM Club Esportivo Soldados do Marechal 12 17 3 3 11 18 38
17 Dinamosol Fútbol Clube Dinamo Sol 12 17 3 3 11 19 42
18 CostaOldBoys Costa Old Boys 10 17 3 1 13 17 38
teams Promoted to Lega Nazionaļ 1, proceeds to final match
teams Relegated to Lega Nazionaļ 3

Final RoundEdit

06.Dec.309
DeportivoSimpatia Deportivo Simpatia 3 x 0 MedisponhoGuetasano Sport Club Medisponho Guetasano

Lega Nazionaļ 3Edit

TeamsEdit

FixturesEdit

Round 1 - 09.Aug.309
EspadaFC Espada Fútbol Club 1 x 1 Toco Arranca-Toco Futebol Clube
Caicum Caicum Desporto 0 x 2 Atecuvanos Atecuvanos Fútbol Club
NotVeryUnited Not Very United 2 x 0 CAUniPapaista Club Atlético Univesidad Papaista
WidadTingel Widad Athlétique de Tingel 4 x 1 MarineOran Marine Oran
Rebolico Reboliço Futebol Clube 1 x 1 XiviuFC Xiviu Fútbol Club
SolarChutaredonda Solar Chutaredonda 1 x 2 SantoCrisoEC Santo Criso Esporte Clube
Oiti Oiti Atlético Clube 2 x 0 Cooperacion Cooperación Sociedade de Çutaredonda
GilFutebolClube Gil Fútbol Club 3 x 0 PaulaTejano Centro Deportivo Paula Tejano
Piratas Piratas Esporte Clube 0 x 0 MarineMars Marine Mars al'Kebir

Round 2 - 16.Aug.309
EspadaFC Espada Fútbol Club 2 x 1 SolarChutaredonda Solar Chutaredonda
Oiti Oiti Atlético Clube 2 x 2 Rebolico Reboliço Futebol Clube
GilFutebolClube Gil Fútbol Club 4 x 1 WidadTingel Widad Athlétique de Tingel
Piratas Piratas Esporte Clube 0 x 5 NotVeryUnited Not Very United
MarineMars Marine Mars al'Kebir 4 x 0 Caicum Caicum Desporto
PaulaTejano Centro Deportivo Paula Tejano 4 x 1 Toco Arranca-Toco Futebol Clube
Cooperacion Cooperación Sociedade de Çutaredonda 2 x 1 Atecuvanos Atecuvanos Fútbol Club
SantoCrisoEC Santo Criso Esporte Clube 0 x 0 CAUniPapaista Club Atlético Univesidad Papaista
XiviuFC Xiviu Fútbol Club 2 x 2 MarineOran Marine Oran

Round 3 - 23.Aug.309
EspadaFC Espada Fútbol Club 2 x 3 PaulaTejano Centro Deportivo Paula Tejano
Cooperacion Cooperación Sociedade de Çutaredonda 1 x 3 MarineMars Marine Mars al'Kebir
SantoCrisoEC Santo Criso Esporte Clube 2 x 1 Piratas Piratas Esporte Clube
XiviuFC Xiviu Fútbol Club 2 x 2 GilFutebolClube Gil Fútbol Club
MarineOran Marine Oran 3 x 0 Oiti Oiti Atlético Clube
CAUniPapaista Club Atlético Univesidad Papaista 2 x 1 SolarChutaredonda Solar Chutaredonda
Atecuvanos Atecuvanos Fútbol Club 1 x 0 Rebolico Reboliço Futebol Clube
Toco Arranca-Toco Futebol Clube 2 x 0 WidadTingel Widad Athlétique de Tingel
Caicum Caicum Desporto 2 x 3 NotVeryUnited Not Very United

Round 4 - 30.Aug.309
EspadaFC Espada Fútbol Club 1 x 2 Piratas Piratas Esporte Clube
MarineMars Marine Mars al'Kebir 1 x 2 GilFutebolClube Gil Fútbol Club
PaulaTejano Centro Deportivo Paula Tejano 0 x 3 Oiti Oiti Atlético Clube
Cooperacion Cooperación Sociedade de Çutaredonda 2 x 0 SolarChutaredonda Solar Chutaredonda
SantoCrisoEC Santo Criso Esporte Clube 2 x 0 Rebolico Reboliço Futebol Clube
XiviuFC Xiviu Fútbol Club 0 x 4 WidadTingel Widad Athlétique de Tingel
MarineOran Marine Oran 0 x 1 NotVeryUnited Not Very United
CAUniPapaista Club Atlético Univesidad Papaista 3 x 1 Caicum Caicum Desporto
Atecuvanos Atecuvanos Fútbol Club 3 x 1 Toco Arranca-Toco Futebol Clube

Round 5 - 06.Sep.309
EspadaFC Espada Fútbol Club 1 x 1 Rebolico Reboliço Futebol Clube
SolarChutaredonda Solar Chutaredonda 1 x 3 WidadTingel Widad Athlétique de Tingel
Oiti Oiti Atlético Clube 2 x 3 NotVeryUnited Not Very United
GilFutebolClube Gil Fútbol Club 2 x 1 Caicum Caicum Desporto
Piratas Piratas Esporte Clube 4 x 2 Toco Arranca-Toco Futebol Clube
MarineMars Marine Mars al'Kebir 4 x 1 Atecuvanos Atecuvanos Fútbol Club
PaulaTejano Centro Deportivo Paula Tejano 1 x 0 CAUniPapaista Club Atlético Univesidad Papaista
Cooperacion Cooperación Sociedade de Çutaredonda 3 x 3 MarineOran Marine Oran