FANDOM


Group A

Utania v Aethelnia 4-0 North Dignania v Caledon 2-0


North Dignania v Aethelnia 1-3 Utania v Caledon 4-0


Utania v North Dignania 3-0 Caledon v Aethelnia 1-2

1st - Utania (9 points) Q 2nd - Aethelnia (6 points) Q 3rd - North Dignania (3 points) 4th - Caledon

Group B

Westria v Porto Capital 2-0 Patakiao v Deucoland 0-1


Westria v Patakiao 3-0 Porto Capital v Deucoland 1-1


Westria v Deucoland 1-1 Porto Capital v Patakiao 5-2

1st - Westria (7 points) Q 2nd - Deucoland (5 points) Q 3rd - Porto Capital (4 points) 4th - Patakiao (0 points)

Group C

St Samuel v Somery 0-2 South Dignania v Kemedal 1-0


St Samuel v South Dignania 0-0 Somery v Kemedal 3-1


St Samuel v Kemedal 3-2 Somery v South Dignania 5-1

1st - Somery (9 points) Q 2nd - St Samuel (4 points - GD: -1) Q 3rd - South Dignania (4 points - GD: -3) 4th - Kemedal (0 points)

Group D

Chungxipang v Eastern Zartania 0-1 Lyson v Albion-Merite 2-1


Chungxipang v Lyson 0-1 Eastern Zartania v Albion-Merite 2-0


Chungxipang v Albion-Merite 0-3 Eastern Zartania v Lyson 2-0

1st - Eastern Zartania (9 points) Q 2nd - Lyson (6 points) Q 3rd - Albion-Merite (3 points) 4th - Chungxipang (0 points)

Group E

Shaelia v Lombriga 3-1 Davenport v Listonia 4-0


Shaelia v Davenport 0-1 Lombriga v Listonia 1-1


Shaelia v Listonia 2-0 Davenport v Lombriga 4-1

1st - Davenport (9 points) Q 2nd - Shaelia (6 points) Q 3rd - Listonia (1 point) 4th - Lombriga (1 point)

Group F

Trinia v Western Zartania 1-0 Cimera v Djeriga 2-0


Trinia v Djeriga 1-2 Western Zartania v Cimera 1-2


Trinia v Cimera 0-1 Western Zartania v Djeriga 0-0

1st - Cimera (9 points) Q 2nd - Djeriga (4 points) Q 3rd - Trinia (3 points) 4th - Western Zartania (1 point)

Group G

Angliyaa v Lendosa 0-1 Solelhada v Solanchatka 0-2


Angliyaa v Solelhada 2-0 Solanchatka v Lendosa 1-2


Angliyaa v Solanchatka 0-1 Solelhada v Lendosa 1-0

1st - Solanchatka (6 points - GD: +2) Q 2nd - Lendosa (6 points - GD: +1) Q 3rd - Angliyaa (3 points) 4th - Solelhada (3 points)

Group H

Cruisana v Feniz 4-0 Draconia v Wesmerite 4-1


Cruisana v Draconia 2-2 Feniz v Wesmerite 0-0


Cruisana v Wesmerite 0-0 Feniz v Draconia 0-3

1st - Draconia (7 points) Q 2nd - Cruisana (5 points) Q 3rd - Wesmerite (2 points) 4th - Feniz (1 point)

2nd Round

Utania v Cruisana 3-1 Westria v Lendosa 2-1 Somery v Djeriga 6-0 Eastern Zartania v Shaelia 4-0 Davenport v Lyson 2-0 Cimera v St Samuel 3-0 Solanchatka v Deucoland 1-0 Draconia v Aethelnia 3-1

Quarter Final

Utania v Westria 2-1 Somery v Eastern Zartania 0-0 (2-3 on penalties) Davenport v Cimera 0-0 (10-9 on penalties) Solanchatka v Draconia 1-2

Semi Final Utania v Eastern Zartania 3-2 Davenport v Draconia 2-2 (3-4 on penalties)

Final

Utania v Draconia 3-0

Ivefa   IVEFA Vexillium Cup  
Current edition: Tak 315
Past editions: Western Zartania 314Caledon/Kalesthesia 313Utania 312Severnaya 311Trinia 310Chungxipang 309Samuelonia 308Eastern Melania 307Davenport 306Porto Capital 305Albion-Merité 304Rosardan 303Altland 302Draconia 301Nuropia 300Whiland/Eastern Zartania 299Cruisana/Davenport 298

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.