FANDOM


Group StageEdit

Group AEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
KTZ Eastern Zartania 3300123+99
Flag-caledon-small Caledon 320143+16
Sth-flag The Fold 310237-43
Lcflag Lamb's Cove 300339-60


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 KTZ Eastern Zartania - Sth-flag The Fold Stadium 4-1
TBD-305 Flag-caledon-small Caledon - Lcflag Lamb's Cove 2-0
TBD-305 KTZ Eastern Zartania - Flag-caledon-small Caledon Stadium 3-0
TBD-305 Lcflag Lamb's Cove - Sth-flag The Fold 1-2
TBD-305 KTZ Eastern Zartania - Lcflag Lamb's Cove Stadium 5-2
TBD-305 Flag-caledon-small Caledon - Sth-flag The Fold 2-0

Group BEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
Sck1 Solánçe 330082+69
StSamuelFlag Samuelonia 311143+14
FRWNationalSmall Whiland 41114404
Djeriga Djeriga 3003310-70


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 StSamuelFlag Samuelonia - Sck1 Solánçe Stadium 0-1
TBD-305 FRWNationalSmall Whiland - Djeriga Djeriga 3-0
TBD-305 StSamuelFlag Samuelonia - FRWNationalSmall Whiland Stadium 1-1
TBD-305 Djeriga Djeriga - Sck1 Solánçe 2-4
TBD-305 StSamuelFlag Samuelonia - Djeriga Djeriga Stadium 3-1
TBD-305 FRWNationalSmall Whiland - Sck1 Solánçe 0-3

Group CEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
Somnat Somery 321072+57
Uudangwuu Uudangwuu 312042+25
Nkflag Nwandiqwe 310257-23
Flag-rovens Rovens 301247-31


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 Somnat Somery - Uudangwuu Uudangwuu Stadium 0-0
TBD-305 Nkflag Nwandiqwe - Flag-rovens Rovens 3-1
TBD-305 Somnat Somery - Nkflag Nwandiqwe Stadium 3-0
TBD-305 Flag-rovens Rovens - Uudangwuu Uudangwuu 1-1
TBD-305 Somnat Somery - Flag-rovens Rovens Stadium 4-2
TBD-305 Nkflag Nwandiqwe - Uudangwuu Uudangwuu 2-3

Group DEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
Flag-draconia Draconia 312075+25
Chungxipang Chungxiang 312053+25
ALM Albion-Merité 312054+15
MeritePRWflag Wesmerité 300305-50


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 Flag-draconia Draconia - Chungxipang Chungxiang Stadium 2-2
TBD-305 MeritePRWflag Wesmerité - ALM Albion-Merité 0-1
TBD-305 Flag-draconia Draconia - MeritePRWflag Wesmerité Stadium 2-0
TBD-305 ALM Albion-Merité - Chungxipang Chungxiang 1-1
TBD-305 Flag-draconia Draconia - ALM Albion-Merité Stadium 3-3
TBD-305 MeritePRWflag Wesmerité - Chungxipang Chungxiang 0-2

Group EEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
Utania Utania 320072+57
Lysempire Lysonia 321041+37
Flag-aethelnia Aethelnia 310246-23
IWKflag Kukuria 300318-70


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 Utania Utania - Lysempire Lysonia Stadium 0-0
TBD-305 Flag-aethelnia Aethelnia - IWKflag Kukuria 2-1
TBD-305 Utania Utania - Flag-aethelnia Aethelnia Stadium 3-2
TBD-305 IWKflag Kukuria - Lysempire Lysonia 0-2
TBD-305 Utania Utania - IWKflag Kukuria Stadium 4-0
TBD-305 Flag-aethelnia Aethelnia - Lysempire Lysonia 1-2

Group FEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
Flag-portocapital Porto Capital 00000000
Angliyaaflag Angliya 00000000
Flag-cruisana Cruisana 00000000
CimFlag Cimera 00000000


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 Flag-portocapital Porto Capital - Angliyaaflag Angliya Stadium 5-3
TBD-305 Flag-cruisana Cruisana - CimFlag Cimera 2-0
TBD-305 Flag-portocapital Porto Capital - Flag-cruisana Cruisana Stadium 2-1
TBD-305 CimFlag Cimera - Angliyaaflag Angliya 0-2
TBD-305 Flag-portocapital Porto Capital - CimFlag Cimera Stadium 4-0
TBD-305 Flag-cruisana Cruisana - Angliyaaflag Angliya 2-3

Group GEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
Westria Westria 330093+69
Deucoland The Deucolands 320153+26
FRD North Dignania 301259-41
Kalesthesia Kalisthizira 301248-41


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 Westria Westria - FRD North Dignania Stadium 4-2
TBD-305 Deucoland The Deucolands - Kalesthesia Kalisthizira 2-1
TBD-305 Westria Westria - Deucoland The Deucolands Stadium 2-1
TBD-305 Kalesthesia Kalisthizira - FRD North Dignania 3-3
TBD-305 Westria Westria - Kalesthesia Kalisthizira Stadium 3-0
TBD-305 Deucoland The Deucolands - FRD North Dignania 2-0

Group HEdit

Qualified for 2nd Round
Eliminated
Team Pld W D L F A +/- Pts
REZ Western Zartania 312020+25
Flag-tdc-small Otéagu 312043+15
Davflag Davenport 30303303
Flag-lendosa Lendosa 301225-31


Group Match Schedule

Date Match Venue Result Crowd
TBD-305 Davflag Davenport - REZ Western Zartania Stadium 0-0
TBD-305 Flag-tdc-small Otéagu - Flag-lendosa Lendosa 2-1
TBD-305 Davflag Davenport - Flag-tdc-small Otéagu Stadium 2-2
TBD-305 Flag-lendosa Lendosa - REZ Western Zartania 0-2
TBD-305 Davflag Davenport - Flag-lendosa Lendosa Stadium 1-1
TBD-305 Flag-tdc-small Otéagu - REZ Western Zartania 0-0

2nd RoundEdit

Date Match Venue Result Crowd
-JUL-306 KTZ Eastern Zartania v Flag-tdc-small Otéagu venue 3-0
-JUL-306 Sck1 Solançe v Deucoland The Deucolands venue 2-0
-JUL-306 Somnat Somery v Angliyaaflag Angliya venue 2-1
-JUL-306 Flag-draconia Draconia v Lysempire Lysonia venue 2-2 (P:6-7)
-JUL-306 Utania Utania v Chungxipang Chungxiang venue 4-3
-JUL-306 Flag-portocapital Porto Capital v Uudangwuu Uudangwuu venue 1-0
-JUL-306 Westria Westria v StSamuelFlag Samuelonia venue 3-1
-JUL-306 REZ Western Zartania v Flag-caledon-small Caledon venue 2-3

Knockout StageEdit

Quarter finals Semi finals Final
                   
305 QF1 – Stadium        
 KTZ Eastern Zartania  0 (P:3)
305 SF1 – stadium
 Sck1 Solançe  0 (P:4)  
 Sck1 Solánçe  0 (P:6)
305 QF2 – Stadium
   Somnat Somery  0 (P:5)  
 Somnat Somery  1
305 – stadium
 Lysempire Lysonia  0  
 Sck1 Solánçe  1
305 QF3 – Stadium
   Westria Westria  3
 Utania Utania  3 (P:4)
305 SF2 – stadium
 Flag-portocapital Porto Capital  3 (P:5)  
 Flag-portocapital Porto Capital  2 Bronze Final
305 QF4 – Stadium
   Westria Westria  4  
 Westria Westria  4  Somnat Somery  2
 Flag-caledon-small Caledon  1    Flag-portocapital Porto Capital  0
305 – stadium
Ivefa   IVEFA Vexillium Cup  
Current edition: Tak 315
Past editions: Western Zartania 314Caledon/Kalesthesia 313Utania 312Severnaya 311Trinia 310Chungxipang 309Samuelonia 308Eastern Melania 307Davenport 306Porto Capital 305Albion-Merité 304Rosardan 303Altland 302Draconia 301Nuropia 300Whiland/Eastern Zartania 299Cruisana/Davenport 298

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.